محل تبلیغات شما

زلیخا علیزاده بانوی کشاورز اشکوری: نیازمند حمایت بیشتر مسئولین رودسری /جاده ، آب و برق خواسته بانوی کشاورز از مسئولین شهرستان رودسر +تصاویر

نوشته های مرتبط

درگذر لحظه ها بعضی ها آنچنان نظرت را جلب می کنند که به هیچ وجه نمی توانی از آنها بگذری
زلیخا علیزاده بانوی پرتلاش سلکابنی که توانسته با اراده ای آهنین امیدی دوباره را به مردم سلکابن علیا ، سفلی و وسطی و سه راه ورسو هدیه ببخشد .
به سراغ زلیخاعلیزاده رفتیم بانویی که پس از ۲۵ سال بهمراه همسرش آقای آقاپور به روستای پدری اش بازگشت و فقط به عشق مردم و به امید بازگشت همه ردستاییان به دیارشان کاری کرده است کارستان
شنیده اید که می گویند ” هرکسی کاو دور ماند از اصل خویش / بازجوید روزگار وصل خویش ؟!
زلیخا علیزاده بهمراه همسرش در زمینی بمساحت ۱۳ هزارمتر مربع توانست در روستای سه راه ورسو از توابع اشکورات رحیم اباد بیش از ۱۰ نوع محصول کشاورزی تولید کند
وی در مزرعه اش فندق ، گل گاوزبان ، نعناع ، لوبیا ، کدو ، بلال ، آفتاب گردان ، بادام زمینی ، گوجه فرنگی ، خیار ، بامیه و همچنین گیاهان دارویی پرورش دهد
علیزاده درباره تلاش وصف ناپذیرش به خبرنگار همای گیلان گفت : سه سال گذشته باتفاق همسرم تصمیم گرفتم به عشق مردم دیارم به سلکابن برگردم و برای ابادی دیارم تلاش کنم و اکنون ثمره اش را در لبخند رضایت مردم دیارم می بینم .
وی افزود : پس از گذشت سه سال بی هیچی کمکی از ارگان یا نهادی توانستم امسال ۲۰۰ کیلو گل گاوزبان ، ۱۰۰ کیلو پیاز و ۳۰۰ کیلو لوبیا برداشت کنم که این محصولات علیرعم اشتغاایی برای ۱۲ نفر توانست رنگ و بوی جدیدی به زندگی خانواده های سلکابنی ببخشد
علیزاده در این گفتگوی صمیمی گفت : هیچ چیز برایم آنقدری ارزش ندارد که جوانی را که بخاطر فقر به سوی اعتیاد و بی بند وباری رفته است را به زندگی برگردانم ، زمانیکه جوانان ما با کمی نگاه حمایتی ما و با همت و اراده ای که ما به آنها با نگاه مهربانانه مان تزریق می کنیم می توانند زندگی خوبی داشته باشند پس چرا این نگاه را از آنان دریع کنیم ؟
بانوی کشاورز رودسری با اشاره به اینکه فرزندان ایران زمین فرزندان تمام پدران و مادران ایران هستند و نباید از زندگی آنان غافل شویم چرا که مسلمانیم و در دین ما یاری رساندن رسم انسانیت و آزادگی است .
علیزاده در زمینه مشکلاتش می گوید : مدت ۳ سال است که در زمینی بمساحت ۱۳ هزار متر مربع بدون امکانات آب ، برق ، گاز و جاده مشغول به فعالیت هستم و تاکنون هیچ انتظاری از مسئولین نداشته ام اما حالا که نتیجه کارم را می بینم و مردم نیز متوجه شده اند که می توانند زمین های بایر و خشکیده را نیز با توکل و با بذر اراده و امید سبز نمود به این نتیجه رسیده ام که باید تلاشم را گسترش دهم و این گستردگی به تنهایی مقدور نیست و نیازمند حمایت مسئولین شهرستان رودسر است
وی اشاره کرد : زمینی که درحال فعالیت هستم تا مسیر اصلی ۲ کیلومتر فاصله دارد و متاسفانه مسیر جاده برای رفت و آمد مناسب نیست و از فرماندار محترم می خواهم با نگاه پدرانه و دلسوزانه اش آن چنان که رضایت مردم را نیز داد لبخند رضایت را بر دل کسانیکه در این زمین روزی می برند بنشاند و جاده و برق و آب را که از امکانات اولیه برای گسترش این کار بزرگ است را با کمک مسئولان ذیربط بر ما ببخشد تا بتوانم برای آبادانی روستایم ، برای اشتعاایی جوانان این منطقه بیش از این تلاش کنم
علیزاده اشاره داشت : در روستای سلکابن ۲۰۰ هکتار زمین بایر و خشکیده وجود دارد که بعلت نبود آب کشاورزی خشک مانده است و ۱۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد هستند ، اگر برای این تعداد مددجو شرایطی فراهم شود تا از اب کشاورزی و تسهیلاتی برخوردار شوند می توانند کشاورزی کنند و دیگر مددجو نباشند که با یک همت همگانی می توان سلکابن را قطب پرورش انواع اقسام محصولات کشاورزی تبدیل کرد
بانوی کشاورز سلکابنی اعلام آمادگی کرد تا جشنواره گل گاوزبان را با همت مسئولین و اراده مردم روستای سلکابن سال دیگر در این روستا برگزار کند.

گزارش خانم شعبانزاده هفته نامه ندای کشاورز

برسی سرمازدگی محصولات

خورسندکلایه اشکور

، ,مردم ,علیزاده ,سال ,مسئولین ,کشاورزی ,بانوی کشاورز ,در این ,زلیخا علیزاده ,می توانند ,گل گاوزبان ,مسئولین شهرستان رودسر ,زلیخا علیزاده بانوی

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

برخی از شهدای دفاع مقدس استان لرستان